Please wait...

'

Słupy ogłoszeniowe

Słupy ogłoszeniowe to jedna z możliwości ekspozycji plakatów w zakresie reklamy OUTDOOR. Nośniki reklamowe ulokowane są w całej Polsce, co pozwala nie tylko na realizację lokalnych kampanii plakatowych, ale również na przeprowadzanie ogólnopolskich akcji reklamowych.

Skuteczność plakatowania na słupach reklamowych zależna jest od wielu czynników. Wszystkie z nich zależne są od formatu i ulokowania plakatu. Naszym klientom oferujemy plakatowanie pojedynczych plakatów w formatach od A4 po B1 i 2B0, rozklejanie plakatów w postaci tzw. wianków, czyli pasa plakatów wokół słupa, oraz obklejanie całych nośników plakatami dużego formatu.

Nośniki reklamowe ogólnodostępne i monitorowane

Istnieją dwie perspektywy umiejscowienia plakatów ze względu na rodzaj nośników. Ekspozycja plakatów może odbyć się na ogólnodostępnych słupach reklamowych lub monitorowanych – druga z form zapewnia ciągłość ekspozycji – pierwsza wymaga regularnego doklejania plakatów i ścisłej kontroli rejonu plakatowanego, jednak jej realizacja jest często dużo tańsza.

Duże miejscowości – takie jak np.: Warszawa, Kraków i Poznań to z reguły wyłącznie ekspozycja monitorowana. Słupy reklamowe na terenie dużych miast są często dzierżawione przez miasto, a zainteresowanie nośnikami na tyle duże, iż nośników ogólnodostępnych najzwyczajniej nie ma – wyjątkiem jest jedynie Lublin i Łódź – w obu aglomeracjach słupy ogłoszeniowe są ogólnodostępne, co pozwala na tanią realizację kampanii.

Mniejsze miasta i aglomeracje wiejskie dysponują często nośnikami gminnymi, które charakteryzują się dużą ilością wolnych miejsc. Jako agencja ogólnopolska, jesteśmy w stanie dotrzeć praktycznie do wszystkich miejscowości w kraju – posiadamy także wiele możliwości ulokowania plakatów również na gminnych słupach na ogłoszenia.

Skuteczność plakatowania na słupach reklamowych

Skuteczność ekspozycji uzależniona jest głównie od wielkości kampanii. W przypadku, gdy nasz plakat jest widoczny w całym mieście – zdecydowanie zapada on w pamięć odbiorców. Jako znaczący czynnik wpływający na efekty z reklamy, ważny jest także format plakatu – większy rozmiar, to przecież lepsza widoczność przekazu. Wynajem powierzchni reklamowych na słupach ma największy sens, gdy kampanię łączymy również z innymi formami reklamy – np. z kolportażem. Słupy to świetna reklama w niskiej cenie – warto jednak docierać do odbiorców na wiele sposobów, a plakatów używać jako jednego z mediów.

Koszt ekspozycji – nośniki monitorowane

Ekspozycja na słupach monitorowanych to suma od 7,5 zł do 18 zł za 7-dniową ekspozycję plakatu formatu B1. Mniejsze formaty, tj. B2, B3 wahają się w przedziale od 6,5 zł do 16 zł za siedem dni ekspozycji.

Przy założeniu ciągłej kampanii, przyznawane rabaty sięgają nawet 60%.

W celu uwidocznienia ekspozycji na słupach proponujemy rozklejanie plakatów formatu B0. Koszt ekspozycji od 89zł/tydzień (druk plakatu w pakiecie)

W przypadku zainteresowania ofertą ekspozycji na nośnikach ogólnodostępnych, zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami: plakatowanie@plakatowaniepolska.pl

 

Wybierz słupy ogłoszeniowe odpowiednie dla Twojej lokalizacji i realizuj plakatowanie: